1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  کانال تلگرامی ماشین سافت

تماس با پشتیبان

صفحه اینستاگرام ماشین سافت

کانال اپارات ماشین سافت

جستجو در سایت


نرم افزار AUTO CHECK

کاملترین راهنمای چراغهای هشدار اتومبیل

دانلود سریع نرم افزار AUTO CHECK

فهرست محصولات

مجوز ها

موتور جدید ۶ لیتری W-12 فولکس‌واگن

گروه فولکس‌واگن از نسل جدیدی از موتورهای دو توربوشارژر W-12 خبر داده که احتمالاً در مدل آینده بنتلی بنتایگا کراس‌اور و همین‌طور برخی دیگر از مدل‌های بنتلی و آئودی استفاده خواهد شد. خروجی این موتور جدید برابر ۵۹۹ اسب‌بخار و ۹۰۰ نیوتن‌متر اندازه‌گیری شده است و طبق گفته فولکس‌واگن، این مقرون‌به‌صرفه‌ترین ۱۲ سیلندر موجود در بازار خواهد بود.

Volkswagen group W-12 engine

Volkswagen group W-12 engine


در حال حاضر مجموعه‌ای از مدل‌های آئودی و بنتلی از موتورهای W-12 استفاده می‌کنند، ولی اشاره خاص فولکس‌واگن به مناسب‌بودن پمپ روغن موتور جدید برای کاربردهای خارج از جاده، آن را به مدل شاسی‌بلند آینده بنتلی بنتایا (Bentayga) نزدیکتر می‌کند. این موتور ۱۲ سیلندر دو توربوشارژر، با انژکتور مستقیم دارای ویژگی‌های چون غیرفعال‌شدن سیلندرها و استاپ‌-استارت برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز خواهد بود و همین‌طور دسته هیدرولیک هوشمند موتور برای کمک به تعدیل لرزش‌ها و سطح بالای راحتی در رانندگی استفاده خواهند شد.

Volkswagen group W-12 engine cutaway

Volkswagen group W-12 engine cutaway


طبق گفته فولکس‌واگن، بسته به وسیله نقلیه‌ای که این موتور در آن نصب شده باشد، موتور ۶ لیتری W-12 می‌تواند در زیر ۴ ثانیه شتاب صفر تا صد و حداکثر سرعتی برابر ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را محقق کند.

Volkswagen 3-cylinder TSI ea211 engine

Volkswagen 3-cylinder TSI ea211 engine


فولکس‌واگن همچنین در حال حاضر بر روی نسل جدیدی از موتورهای توربوی ۳ سیلندر کار می‌کند که بر اساس موتورهای چهار سیلندر EA211 توسعه داده می‌شوند. به لطف سوپرشارژرهای الکتریکی که باعث افزایش قدرت خروجی توربو می‌شود، قدرت موتورهای ۳ سیلندر به ۲۶۸ اسب‌بخار خواهد رسید و حداکثر گشتاوری برابر ۲۷۰ نیوتن‌متر خواهند داشت. شاخه لوکس آئودی نیز به سراغ «سوپرشارژهای الکتریکی» رفته است تا عملکرد و بهینه‌سازی مصرف سوخت را ارتقا بخشد.

 

pedal.ir