1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

  کانال تلگرامی ماشین سافت

تماس با پشتیبان

صفحه اینستاگرام ماشین سافت

کانال اپارات ماشین سافت

جستجو در سایت


نرم افزار AUTO CHECK

کاملترین راهنمای چراغهای هشدار اتومبیل

دانلود سریع نرم افزار AUTO CHECK

فهرست محصولات

مجوز ها

چگونگی تشخیص سلامت خودرو توسط شما

مقالات

اگر متخصص نیستید می توانید همراه با یک کارشناس اقدام به خرید خودرو کنید، ,  و با پرداخت هزینه اندک از متحمل شدن خسارات سنگین هنگام خرید خودرو جلوگیری نمائید.

 در اینجا بعضی راه های تست سلامت خودرو را برایتان بازگو می کنیم که با رعایت کردن آنها قادر خواهید بود تا حدی از سلامت خودروی مورد نظرتان مطلع شوید.

اول: به کیلومتر اعتماد نکنید! 

هیچگاه به عددی که کیلومتر خودرو نشان می دهد اعتماد نکنید! دستکاری کردن آن چندان کا پیچیده ای نیست . یکی از راههای سریع تخمین زدن مقدار کارکرد هر خودرو، خوردگی دیسک چرخ ها- باز بسته شدن پیچهای برخی از قطعات موتور خودرو چرم صندلی ، روکش فرمان، دسته دنده و میزان سلامت تایمر ها است. روش ها دیگر نیز وجوود دارد مثل مراجعه بع نمایندگی و استخراج سابقه سرویس های دوره ای خودرو و یا تمیزی پشت شیشه صفحه کیلومتر شمار که نباید دری آن اثر انگشت یا دستخوردگی باشد. البته بازهم همه این راهها نتیجه قطعی نمی دهد و افراد سود جو راههایی برای پوشاندن حقیقت می دانند به اصطلاح خودمان به عقل جن هم نمی رسد!

دوم: جلوبندی

جلوبندی یکی از مهمتیرین قسمتهای هر خودرو اسک که باید به دقت کنترل شود. شما می توانید دور تا دور خودرو را چک کنید، اگر رکاب ، اگزئز و یا رادیاتور خوردگی داشته باشد جلوبندی تحت فشار بوده است، یا داخل کاسه چرخ ها را نگاه کنید، اگر روغن پس زده باشد نشانگر آن است که راننده خودرو از قبل دست انداز ها سرعت خود را کم نکرده است و جلوبندی سالمی ندارد.

 

سوم: بدنه

بدنه مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت هر خودروی کارکرده است. بدنه رنگ شده را نمی توان به هیچ وجه تعمیر کرد ، اما بخش فنی خودرو ایت قابلیت را دارد، پس بدنه خودرو را به دقت مورد بازدید قرار دهید. خودرو را حتما در روز و یا زیر نور و زیر نو آفتاب بررسی کنید. ناهمواری های روی بدنه، تفاوت رنگ قسمتهای مختلف، یکسان نبودن اندازه درزهای بین درها، کاپوت و صندوق عقب، راحت بسته نشدن درها یا باز شدن بیش ار حد آنها از نکاتی است که باید به آنها توجه کنید. استفاده از قلم تشخیص رنگ شدگی هزینه چندانی ندارد درها را باز کنید و قسمت لولای آنها را چک کنید کاپوت را بالا بزنید و بدنه خودرو را از داخل چک کنید اثرات پارگی ، جوش و یا رنگ شدگی علایم خوبی نیستند .

 

چهارم: سلامتی قوای محرکه 

سخت ترین قسمت خرید یک خودرو کارکرده تست سلامتی موتور و گیر بکس است.

 اگر در داخل خروجی اگزوز چرب باشد یا دود آبی رنگ از آن خارج شود، موتور خودرو روغن سوزی دارد و اگر از آن دود سیاه رنگ خارج شود، بیانگر آن است که احتراق بنزین به درستی صورت نمی گیرد.

در خودروهای دنده دستی ، برای تست دیسک و صفحه باید خودرو را در دنده سبک قرار داده و ترمز را فشار دهید، سپس کلاچ را آرام رها کنید. اگر خودرو در جایش خاموش شد مشکلی نیست، اما اگر خودرو شروع به لرزیدن کرد و بعد از چند بار ریب زدن خاموش شد، دیسک و صفحه آن مشکل دارد.